Chrzanowscy

Opony od Dębicy – wartościowy zakup?

Nie każdy z nas jest specjalistą od motoryzacji. Z tego względu przed zakupem zarówno zimowych, jak i letnich opon powinniśmy poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie lub skorzystać z porady eksperta. 

Najważniejszą rzeczą, której powinien być świadomy każdy chcący zakupić nowe opony jest fakt, że to, na jaki rodzaj opony powinniśmy się zdecydować jest uzależnione od modelu posiadanego przez nas samochodu. 

Wysokiej jakości opony 

Inną rzeczą, której powinien być świadomy każdy nabywający opony jest fakt, że wysokiej jakości modele możemy nabyć jedynie od renomowanych producentów odznaczających się ugruntowaną pozycją na rynku. Z pewnością do tego rodzaju producentów zaliczyć możemy znaną w całej Polsce firmę Dębica. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze właściwości, jakimi charakteryzują się opony Dębica Presto UHP2. Na co zwrócić  szczególną uwagę? 

Opony nie dla każdego 

Mimo swoich doskonałych właściwości omawiany model opon nie sprawdzi się idealnie w przypadku każdego samochodu. Opony Presto w wersji UHP2 przeznaczone są przede wszystkim do samochodów wyposażonych w silnik o mocy wyższej, aniżeli ma to miejsce w większości pojazdów. Ze względu na swoje właściwości opony te w indeksie prędkości zaliczają się do kategorii Y. 

W praktyce oznacza to, że jeżeli nasz pojazd jest wyposażony w ten model opon możemy rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do 300 km na godzinę przy zachowaniu bezpieczeństwa. Wynika to między innymi z doskonałej przyczepności zarówno na nawierzchniach mokry, jak i suchy, którą  charakteryzują się opony Dębica Presto UHP2. Jakie są inne właściwości tego modelu? 

Opony na każdą pogodę 

Z letnich opon Dębica Presto korzystać możemy niezależnie od warunków atmosferycznych. Ze względu na swoją wyjątkową formę oraz materiały wykonania opony zachowują wszystkie ze swoich parametrów zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Opony te radzą sobie doskonale z wilgocią między innymi ze względu na zastosowanie dużej liczby krawędzi tnących. Krawędzie te przyczyniają się do odprowadzenia nadmiaru oraz poprawy ich przyczepności. 

Innym czynnikiem mającym niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo jazdy po mokrej nawierzchni  są zaokrąglone krawędzie barku bieżnika. Ze względu na ich kształt ułatwiający odprowadzanie wody przeciwdziałają one niebezpiecznemu zjawisku aquaplaningu. W przypadku jazdy po suchej nawierzchni kluczowym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo jazdy jest asymetryczny wzór bieżnika wraz z dodatkowym usztywnieniem zewnętrznego żebra. 

Gwarantują one komfortową jazdę oraz doskonałe osiągi na suchej nawierzchni. Warto również zwrócić uwagę  wyjątkowo długie przebiegi, jakimi charakteryzują się opony Dębica Presto. Ich wyjątkowo długa żywotność mimo eksploatacji przy dużych prędkościach jest możliwa między innymi ze względu na  zastosowanie redukującej utratę energii i obniżające opory toczenia gumowej mieszanki w stopce. Innym ważnym czynnikiem mającym wpływ na żywotność opony jest doskonale rozprowadzane wewnątrz niej ciśnienie.

Opony od Dębicy – wartościowy zakup?
Przewiń do góry