Chrzanowscy

Opona Kleber Krisalp HP3 – dobry wybór za przystępną cenę

Jazda po śliskiej, często oblodzonej nawierzchni wymaga od każdego kierowcy posiadania sporych umiejętności. Niemniej czasem nawet zawodowemu kierowcy może przytrafić się nieprzyjemna w skutkach kolizja samochodowa. W związku z tym, gdy nadchodzi zima, a aura płata figle warto pomyśleć o zakupie odpowiednich opon zimowych. Zatem jakie wybrać model, aby móc każdego bezpiecznie przemieszczać się samochodem? 

Kleber – znana marka na rynku motoryzacyjnym 

Wybór opon na rynku motoryzacyjnym jest ogromny. Obecnie poszczególni producenci prześcigają się w oferowaniu różnorodnych opon zarówno zimowych, letnich, jak i całorocznych. 

Wśród wiele modeli dużą popularnością cieszą się opony zimowe firmy Kleber, przynależącej do znanej nie tylko w całej Europie, ale i na świecie marki Michelin. 

 Oferowane na ryku opony Kleber zaliczane są do klasy średniej, co oznacza, że charakteryzują się one najlepszym stosunkiem ceny w stosunku do jakości. Jednakowo produkty przeznaczone na sezon letni czy zimowy zapewniają dobry poziom osiągów oraz dużą niezawodność przez cały okres użytkowania. 

Warto zaznaczyć, że marka Kleber korzysta z wielu nowoczesnych i w pełni sprawdzonych  rozwiązań technologicznych Michelina. 

Od początku lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia symbolem tej marki  pies rasy bokser. Zgodnie z popularnym sloganem wielu reklam opony marki Kleber „gryzły asfalt, co miało dosadnie podkreślać ich wysokie osiągi podczas zimowej jazdy. 

Opona Kleber Krisalp HP3, niezawodna następczyni  Klebera Krisalp HP2

Model kleber Krisalp HP3 pojawił się na rynku jako następca Klebera Krisalp HP2. Według badań przeprowadzonych przez producenta nowa wersja opony ma znacznie lepszą jakość. Charakteryzuje się ona krótszą o jeden metr drogą hamowania na oblodzonej nawierzchni. 

Co więcej, znacznie lepsze osiągi udało się również producentowi  wypracować pod kątem prowadzenia kół samochodowych po wodzie. W tym przypadku  droga hamowania została skrócona aż o 2,2 metra. 

Ponadto wzrosła znacznie odporność tej opony na aquaplaning. W linii prostej o 15 procent, natomiast na zakrętach o 13 procent.  

Warto zaznaczyć, że testy porównujące oba modele opon zostały przeprowadzone w rozmiarze 205/55 R16 91H, więc w innych rozmiarach mogą pojawić się niewielkie różnice.

Wybierając nowszy model opony Kleber Krisalp HP3  każdy kierowca może być pewien, że zakupił w pełni  dopracowany produkt, który zapewni mu bezpieczną oraz spokojną jazdę nawet w ciężkich warunkach zimowych. Opony te zapewniają wysoki komfort jazdy za przystępną cenę. 

Zalety opon Kleber Krisalp 

W oponie tej została zastosowana kierunkowa rzeźba bieżnika, dzięki czemu woda oraz błoto pośniegowe jest sprawnie rozpraszane na boki opony. Odpowiadają za to wyrzeźbione rowki w kształcie litery „V” oraz  kanały rynnowe „Tobbogan”. Ponadto opona ta została wyposażona w liczne lamele. Te niezwykle praktyczne i funkcjonalne rozwiązania poprawiają w znaczący sposób stabilność na drodze oraz sprawiają, że znacznie obniża się ryzyko powstania niebezpiecznego aquaplaningu. 

Z kolei mieszanka gumy wykonana na bazie elastomerów funkcjonalnych  poprawia osiągi w wielu ekstremalnych warunkach. 

Opona Kleber Krisalp HP3 to bez wątpienia jedna z najlepszych opon zimowych z klasy średniej, w którą warto zainwestować.

Opona Kleber Krisalp HP3 – dobry wybór za przystępną cenę
Przewiń do góry