Chrzanowscy

Jak wybrać dobre opony na zimę

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem jest zawsze najważniejsze. Aby prowadzenie auta było komfortowe, a zarazem również jak najbardziej bezpieczne bez względu na warunki panujące na drodze, trzeba mieć po prostu dobre opony. Szczególnie opony zimowe mają duże znaczenie, bo o tej porze roku drogi są często śliskie, co między innymi wpływa na wydłużenie czasu hamowania pojazdu, oraz samej drogi hamowania. Dobrej jakości opony zimowe potrafią mieć tutaj kluczowe znaczenie.

Kiedy przygotować się do zakupu opon zimowych

Dzisiaj zimówki można kupić praktycznie od ręki w internecie. Nie trzeba zatem z tym zakupem jakoś szczególnie się spieszyć, warto jednak wziąć pod uwagę również kolejki do wymiany opon. Dobrze mieć za ten komplet nowych opon lub przynajmniej dwie nowe opony na przód lub tył auta, tak naprawdę na koniec października lub początek listopada. To właśnie wtedy często pogoda płata już figla i dobrze jest zmienić opony letnie właśnie na te zimowe. Jeżeli chce się kupić opony z drugiej ręki, warto rozglądać się za ofertami już w okolicach września czy początku października. Zakupy z doskoku mogą zwyczajnie nie powieść się. W danym momencie może być trudności ze znalezieniem odpowiednich opon dobrej jakości. Warto zatem nie czekać aż sezon będzie zbliżał się niebezpiecznie, tylko z zakupami rozprawić się odpowiednio wcześniej.

źródło zdjęcia opony zimowej: https://www.sklepopon.com/opony/zimowe/

Gdzie kupić tanie opony zimowe?

Oczywiście zawsze podczas poszukiwania nowych opon na zimę pragnie się kupić opony w dobrej cenie. Mimo wszystko należy pamiętać o tym, że to właśnie od jakości opon zależy komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Jednym słowem stawianie na opony jak najtańsze nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Czasami warto zatem skusić się po prostu na nowe opony z dobrego sklepu, wybierając na przykład tańszą klasę ekonomiczną. Dobrze jest polować na różnego rodzaju promocje i okazje, które często pozwalają dokonać zakupów nawet o kilkaset złotych taniej.

Jak wybrać dobre opony?

Jak zdecydować się na konkretny model oraz producenta? Czy kierować się tylko prestiżowymi markami, takimi jak na przykład Pirelli lub Fulda, czy może jednak marka nie ma znaczenia? Należy pamiętać o tym, że bardzo dużo wpływ na samą cenę ma właśnie marka. Tymczasem niejednokrotnie okazuje się, że opony od mniej znanego producenta wcale nie ustępują tym od producentów szeroko znanych na całym świecie. W dobie Internetu można znaleźć opinie na temat produktów, jak również raporty z niezależnych testów różnych organizacji, w których oceniane są ważne parametry związane z użytkowaniem opon. To właśnie podczas tego typu testów niejednokrotnie opony od mało znanych producentów wypadają nawet lepiej, niż opony od producentów uznanych na całym świecie. Czasami różnice są nieznaczne, a czasami jakiś jeden wyjątkowo ważny parametr wypada wręcz wyśmienicie. Warto zatem analizować takie testy i również brać je pod uwagę wtedy, gdy planuje się zakup nowych opon na zimę. Dzisiaj marka to nie wszystko i dotyczy to również opon. Dobrze o tym pamiętać, zanim zacznie się sezon na wymianę opon na zimę.

Jak wybrać dobre opony na zimę
Przewiń do góry